סיפורים לא פשוטים

קריאות חדשות ביצירת עגנון

יום ב'
כ"ט בתשרי תשע"ט
8.10.2018
19:30
-
יום ב'
כ"ח בסיון תשע"ט
1.7.2019

הכניסה חינם!

עם

 ד"ר מיכל ארבל

 ד"ר מיכל שיר-אל

הרב ג'פרי סאקס

פרופ' גלילי שחר

ד"ר רוחמה אלבג

בלהה בן-אליהו

ד"ר יחיל צבן

פרופ' אריאל הירשפלד

פרופ' דן לאור

פרופ' חיים באר 

בית הסופר בתל אביב

“סיפורים לא פשוטים, קריאות חדשות ביצירת עגנון” – סדרת הרצאות של טובי החוקרים בבית הסופר בתל אביב
החל ב-8.10: “סיפורים לא פשוטים, קריאות חדשות ביצירת עגנון”, סדרת ההרצאות של בית עגנון תתקיים בבית הסופר בתל אביב (רח’ קפלן 6).
אמנות שאפשר לחזור אליה שוב ושוב ולגלות בה פנים אחרות, כזו היא יצירתו העמוקה של ש”י עגנון, הקלאסיקה של הספרות העברית.
בסדרה זו, מבית היוצר של בית עגנון בירושלים, התכנסו מיטב החוקרים, הוותיקים והחדשים, כדי לשוב אל יצירתו של גדול הסופרים העבריים ולחשוף את פניה הגלויים ואת אלה הנסתרים מן העין. זו הזדמנות חד פעמית להתוודע מחדש אל מכמני הלשון העגנונית ואל הדמויות המשוטטות עדיין בסיפוריו, מחפשות תיקון, או לפחות נחמה ולפעמים אפילו מוצאות.
במפגש הראשון (8.10) תרצה ד”ר מיכל ארבל על החשבון הכלכלי ודחף המוות בסיפור “פנים אחרות” של עגנון. לאחר ההרצאה נעלה את המופע “בן מלך נרדם, דיאלוגים מסיפורי האהבה של עגנון” מבית היוצר של בית עגנון (19:30). הכניסה חינם.
ההרצאות יתקיימו אחת לחודש, ובהמשך יתארחו בבית הסופר ד”ר מיכל שיר-אל בהרצאה אמת ובדיה בסיפור מזל דגים (5.11); הרב ג’פרי סאקס ירצה על בין זיווג  קַבָּלִי לפרוידיאני בסיפור הנשיקה הראשונה (17.12); פרופ’ גלילי שחר ירצה על הבתים של עגנון: המגורים וסוגיית הגלות ביצירתו (7.1); נושא ההרצאה של ד”ר רוחמה אלבג יעסוק בחדר משלו, ימי עגנון בנווה צדק, קריאה בסיפור גבעת החול (4.2); בלהה בן-אליהו תרצה על מי מעיר אותן בבוקר משנתן? קריאה בסיפור שבועת אמונים (4.3); הרצאתו של ד”ר יחיל צבן תהיה סביב שתיקת הדגים: עיון בסיפור הצפרדעים (1.4); פרופ’ אריאל הירשפלד ידבר אודות תמול שלשום, מבט חדש (6.5); הרצאתו של פרופ’ דן לאור תעסוק בנושא בחזרה לבאד בריקנאו ש”י עגנון כותב את בין שתי ערים (3.6); ופרופ’ חיים באר יסיים את הסדרה בהרצאה שתיערך בקיץ הבא (1.7).

סיפורים לא פשוטים
×
×
×