זלדה בעולם

סדרת הרצאות מקוונות על יצירתה של זלדה עם הסופר דרור בורשטיין

יום א'
כ"ח בתשרי תשפ"ג
23.10.2022
18:00
עם

ד״ר דרור בורשטיין

בית עגנון
להרשמה

כתיבתה של זלדה – שירים, מכתבים, קטעי פרוזה – היא שימושית, כלומר כתיבה שנובעת מדרך חיים ומציעה דרך חיים שאפשר לכנות “דרך השירה”. בארבעה מפגשים מקוונים בהנחיית דרור בורשטיין נקרא בכתבים של זלדה העוסקים בעולם הפשוט, היומיומי, הנראה לעין, ובאופן שבו דרך השירה מאירה את העולם הזה, ומעניקה את האור הזה לשימוש הקוראים.

כמבוא, המשתתפים מתבקשים לצפות, לפני המפגש הראשון, בסרטו של יאיר קדר “אישה פשוטה: זלדה” (2015). מומלץ גם לקרוא את הספרים “שירי זלדה”, “ציפור אחוזת קסם” ו“גני האַין”.

מפגשי הסדרה:

מפגש ראשון, 23.10.22: הבית. קריאה בשיר “הבית הישן”. איך להיות בבית בעולם ואיך להיות בבתי השיר; על שירת זלדה כשירה חסידית.

מפגש שני, 30.10.22: כוכבים. קריאה בשיר “בלילה ההוא” שעניינו שאלת הקיום היומיומי בתוך האינסוף. מדוע קשה כל כך להרים את הראש בלילה?

מפגש שלישי, 6.11.22: עצים. קריאה במכתבים, קטעי סיפורת ושירים על עצים מרהיבים ופגועים – חרוב, אגס, אורנים עתיקים ו”אורנים נדהמֵי שמש”. מה מסתורי יותר: עץ המדבר בלשון בני אדם, או עץ צומח?

מפגש רביעי, 13.11.22: חיות. קריאה ב”שיר ישן על גן החיות” ובשירי בעלי חיים אחרים כחלק משירי הקבצנים והצער של זלדה. מה אפשר לעשות “במקום שחיית בר לכודה בו”?

מפגשי הסדרה יתקיימו בימי ראשון בשעה 18:00 ב-ZOOM.
ההשתתפות בכל אחד מהמפגשים כרוכה בתשלום סמלי של 20 ש״ח. מספר המקומות מוגבל. 

  • מחיר: 80.00 ₪
  • 0.00 ₪
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
×
×
×