ספרות הבלש והאור שהיא שופכת על הישראליות

סדרת הרצאות חדשה עם פרופ׳ חביבה פדיה

יום ה'
ז' באב תשפ"ב
4.8.2022
18:00
עם

פרופ׳ חביבה פדיה

בית עגנון
להרשמה

ספרות הבלש זכתה כמעט מאז לידתה, באמצע המאה ה-19, לפופולריות עצומה. אך בעוד שקהל הקוראים גמע בהתלהבות את עלילותיהם של שרלוק הולמס, הרקול פוארו, המפקח מגרה ואחרים, החוגים האקדמיים נטו לראות בהן ספרות נמוכה ובידורית, נטולת משקל ערכי או תרבותי. גישה זו התהפכה בשלושת העשורים האחרונים. יותר ויותר אנשי ספרות רואים בדמות הבלש סייסמוגרף חברתי, מעין סוכן כפול שמבטל את החיץ בין ספרות גבוהה ונמוכה. מה יש בו, בבלש הספרותי, שמצליח לרתק את הקהל הרחב ובה בעת לשרטט מפה חברתית ולהעלות סוגיות תרבותיות ומוסריות בוערות?

בקיץ הקרוב נצא למסע רווי מתחים, סודות, קנוניות, אהבה ומוות, בעקבות דמות הבלש בספרות העברית. דרכה ננוע יחד עם פרופ׳ חביבה פדיה בין ערים ומקומות, מרכז ופריפריה, עבר והווה. נכיר בלשים מקומיים כמו אברהם אברהם, ליזי בדיחי ומיכאל אוחיון. נציץ בעזרתם למגזרים שונים בחברה הישראלית כמו העולם החרדי, נחקור תעלומות היסטוריות ונתהה על אודות סוגיות רלוונטיות כמו המזרחיות, המודיעין הישראלי והשואה.

הסדרה כוללת ארבע הרצאות שיתקיימו בימי חמישי בשעה 18:00 בבית עגנון בירושלים (רחוב קלאוזנר 16). ההשתתפות בסדרה כרוכה בתשלום סמלי של 20 ש״ח להרצאה בודדת.

  • מחיר: 100.00 ₪
  • 0.00 ₪
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
×
×
×