אגדת הסופרים: עגנון וקפקא

סדרת הרצאות מקוונות חדשה

יום ב'
י"ט באייר תשפ"ד
27.5.2024
18:00
בית עגנון
להרשמה

ביוני 1924 הלך לעולמו הסופר פרנץ קפקא לאחר שנים ארוכות של מאבק במחלת השחפת. כישרונו הספרותי היה ידוע למעטים בלבד בימי חייו הקצרים וגם במותו ציווה על חברו מקס ברוד לשרוף את כל כתביו. ״כל מה שיימצא בעיזבוני… את הכל בלי יוצא מהכלל יש לשרוף, ואני מבקש ממך לעשות זאת בהקדם האפשרי״ כתב לו. ברוד, כידוע, לא קיים את בקשתו האחרונה של קפקא, וכך זכתה הספרות העולמית באחד מגדולי הסופרים של המאה ה-20.

השוואות רבות נערכו במהלך השנים בין קפקא ובין סופר יהודי גדול אחר בן דורו – ש״י עגנון. לכאורה מדובר בסופרים שונים מאוד זה מזה, אך קווי דמיון רבים נמתחים ביניהם. 

בסדרת ההרצאות המקוונות החדשה ״אגדת הסופרים: עגנון וקפקא״ נעסוק בקווי הדמיון בין עגנון וקפקא, ובנקודות השוני גם כן. במהלכה נארח סופרים, חוקרי ספרות, היסטוריונים ופסיכולוגיים, שישוחחו על הזיקות והמתחים בין שני הסופרים, בחייהם וביצירתם. בין המשתתפים: גדעון טיקוצקי, יוסף סאקס, מיכל ארבל, חנה בן יהודה, גלילי שחר, דינה ברדיצ׳בסקי ורות נצר. 

ההרצאה הראשונה תתקיים ביום שני י״ט באייר, 27.5, בשעה 18:00 ב-ZOOM ובעמוד הפייסבוק שלנו. במהלכה ישוחח פרופ׳ גדעון טיקוצקי על השפעתו של העידן ההיסטורי בו חיו וכתבו עגנון וקפקא על יצירותיהם. 

ההשתתפות בהרצאות חופשית, בהרשמה מראש. 

  • נא להזין מספר בין 1 לבין 5.
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
×
×
×