פסטיבל רסיסים: תכלת שחורה

עיבוד מקורי חדש לסיפור ״הרופא וגרושתו״ — אזלו הכרטיסים!

יום ד'
י"ג באב תשפ"ב
10.8.2022
20:00
עם

אלישבע וייל

טרמינל התרבות במתחם התחנה (דוד רמז 4, ירושלים)

קשה לחשוב על סיפור שמיטיב לתאר את נפתוליה, עומקה ומורכבותה של קנאת האוהב כמו יצירת המופת של עגנון ״הרופא וגרושתו״. עגנון מגולל בה סיפור על רופא שמכיר אחות צעירה, מתאהב בה ונושא אותה לאישה, אך מפתח קנאה עזה במאהבה לשעבר. דרך מונולוג סוער ומתעתע נשאבים הקוראים והקוראות אל תוככי נפשו האפלה של גבר שאהבה רכושנית וקנאה אובססיבית מחרבות את יחסיו עם אשתו. למעלה מ-80 שנים מאז ראה אור לראשונה דומה שהסיפור נותר רלוונטי ובוער מתמיד. הוא מאפשר לקוראים להפנות מבט מורכב אל סיפורים דומים שעולים כמעט מדי יום בחדשות וכוללים לעתים קרובות אלימות פיזית ונפשית. כמו במקרים אלה גם בסיפורו של עגנון קולה של האישה נשמע רק מבעד לסיפורו של הגבר.

פסטיבל מופעי הקיץ ״רסיסים״ כבר בפתח ואנחנו נרגשים במיוחד להציג עיבוד עכשווי ומקורי ל״רופא וגרושתו״. בלב המופע תעמוד השחקנית העולה אלישבע וייל (״מישהו יאהב מישהו״), שתהפוך את היוצרות בין קולו הגברי של הרופא לקול הנשי ותאפשר להקשיב לשתי הדמויות מזווית חדשה ומפתיעה. אבשלום הספרי מההרכב WC ילווה אותה במוזיקה חיה. זהו שיר הלל לשפה העגנונית וליכולתו המופלאה של עגנון לשאוב את הקוראים למחוזות עמוקים בתוך נפש האדם.

מופע הבכורה יתקיים ביום רביעי י״ג באב, 10.8, בשעה 20:00 בטרמינל התרבות במתחם התחנה (דוד רמז 4, ירושלים). מופע נוסף יתקיים ביום חמישי י״ג באב, 11.8, בשעה 20:00 באותו מקום.

עיבוד ובימוי: אסף אופק
משחק: אלישבע וייל
מוזיקה מקורית: אבשלום הספרי
עיצוב במה: גוני שפרון
תאורה: יאן בולוטוב
הפקה וניהול אומנותי: שירה דנסקר

×
×
×