סיורים ומופעים

בן מלך נרדם

טעימות תיאטרליות מיצירת עגנון

קהל יעד: בני נוער ומבוגרים

​שני שחקנים ממחיזים רגעי אהבה ממיטב סיפוריו של עגנון: אהבה רומנטית מסוכנת (“האדונית והרוכל”), אהבה בין בעלי חיים לבני אדם (“תמול שלשום”), אהבת השפה העברית ועוד
משך ההצגה: 45 דקות

הזמנת הפעילות

אהבה והשראה עגנונית

קהל יעד: נוער ומבוגרים

מסע בין חדרי הבית, כאשר בכל חדר תומחז סצנה אחרת מסיפורי האהבה הנודעים של עגנון (“האדונית והרוכל”, “הרופא וגרושתו”, “פנים אחרות” ועוד). בין החדרים והסיפורים השונים ייחשף תהליך העבודה של הסופר שכתב אותם, במתח המתמיד בין אהבה להשראה”.

הזמנת הפעילות

עגנון בנעלי בית

קהל יעד: נוער ומבוגרים

סיור ביוגרפי בביתו של ש”י עגנון המתחקה אחר סיפור חייו ועולמו הרוחני. שיטוט בין חדרי הבית ובספרייה המקורית בה עגנון כתב, מציע מבט חדש על כתיבתו ופותח דלתות אל עושרה של יצירתו.

הזמנת הפעילות

אוכל ואהבה

הרצאה מומחזת

קהל יעד: מבוגרים

מרצה ד״ר יחיל צבן
​על הקרבה המרתקת בין שפת האכילה לשפת האהבה בסיפור פשוט וסיפורים נוספים. בהרצאה ישולבו קטעי המחזה מתוך “סיפור פשוט”, שיעוררו לחיים את הירשל, בלומה ושאר הדמויות המוכרות מסיפורו של עגנון
משך ההרצאה: שעה וחצי

הזמנת הפעילות

מאויב לאוהב

קהל יעד: בתי-ספר, מבוגרים וכל המשפחה

סיור תיאטרלי בבית עגנון בשילוב מדריך ושחקן בעקבות גיבור הסיפור “מאויב לאוהב” ומלחמתו העיקשת ברוח. סיפור על הרצון להשתרשות בקרקע אל מול חיי הנדודים ועל הקשר בין קיום פיזי לרוחני.

הזמנת הפעילות

לבית אבא

קהל יעד: בתי-ספר, מבוגרים וכל המשפחה

סיור מומחז בהשתתפות מדריך ושחקן המזמין את הקהל להיכרות עם המעגלים הסובבים את יצירתו ואת חייו של הסופר. מהמעגל הפרטי ביותר דרך המשפחה, הקהילה והעם. בסיור נעקוב אחרי גיבור “ספר המעשים” בחיפושו אחר אביו והעבר האבוד.

הזמנת הפעילות

×
×
×